אילו הטבות מעניק דרכון אירופאי?

דרכון אירופאי

בעשור האחרון אנו שמים לב שיותר ויותר ישראלים מוציאים דרכון אירופאי/ אזרחות אירופאית/ אשרות עבודה, או מבצעים רילוקיישן עבור עבודה בחו"ל או לימודים. מי שבוחר להתחיל בתהליך מול שגרירויות ומשרדי ההגירה – עושה זאת בדרך כלל כדי לשדרג את איכות חייו. בכך יש לא מעט ישראלים שמשדרגים את חייהם עם אזרחות אירופאית שיעילה גם במקרי חירום. אז אילו הטבות מעניק דרכון מסוג זה? הנה כמה הטבות מוכרות:

הקלות בנמל תעופה

בראשית יש את ההקלות בשדה התעופה שאנו הישראלים  – שאין להם דרכון זר – אינם זוכים להן. ההקלות מגיעות לידי ביטוי בתורים קצרים יותר בשדה התעופה, זאת משום שלמחזיקי דרכון אירופאי יש תורים נפרדים מאלה של הישראלים שבדרך כלל עמוסים.

נוסף לכך, מי שמחזיק דרכון כזה יכול לעבור מהר יותר בביקורת הגבולות ולהיכנס למדינות בהן דרושה ויזה (כמו לארה"ב) ללא צורך בהוצאת אשרה. זה נכון, יש לעבור לא מעט כדי לקבל דרכון אירופאי , אבל חשוב לדעת כי מי שיש לו אזרחות אירופאית יכול לעבור בין מדינות האיחוד ללא הגבלה, זאת ביבשה, בים או באוויר – מה ששווה את ההשקעה. בכך אפשר לגור ולבקר במדינות מדהימות כמו צרפת, פורטוגל, איטליה, אוסטריה וכדומה.

הקמת עסק בחו"ל

כיום יש לא מעט עסקים ישראלים מעבר לים. יש את מי שמוכר מוצרי ים המלח, יש את מי שמנהל מסעדה או רשת מצליחה או מי שהקים חברת הובלות, מספרה וכו'. נוסף לכך יש את הישראלים שמשקיעים בנדל"ן בחו"ל, וכמעט כולם זכאים למענקים, הזדמנויות, הטבות והנחות במיסים.

בין היתר מרבית המשקיעים ובבעלי העסקים יכולים לקבל 'ויזת זהב' – שמאפשרת שהייה ממושכת במדינה אשר בה ביצעו את ההשקעה.

דרכון אירופאי

השכלה גבוהה במחיר נוח

לימודי וטרינריה, אדריכלות, עיצוב, צילום, רפואה ועוד – את כולם אפשר להתחיל ולסיים בחו"ל עם תואר מוכר במרבית המדינות. מי שיש לו אזרחות אירופאית יוכל להנות מהשכלה גבוהה בהנחה משמעותית או בחינם, בהתאם לצרכים שלו וליכולות הכלכליות שלו.

רבים הסטודנטים שחוסכים לא מעט כסף ושכר לימוד יקר שיש לשלם עבור לימודים בישראל. גם אמנים במדינות מסוימות באירופה מקבלים סיבסוב מהמדינה ומענקים כדי שיוכלו להתקיים בזמן שהם מפתחים את התחום האומנותי שלהם.

אזרחות כפולה למקרי חירום

כידוע, במדינת ישראל לא מעטים מקרי החירום, בעיקר בתחום הבטחון והכלכלה. מי שמרגיש כי שישנו איום על קיומו: יכול באמצעות האזרחות הכפולה שתינתן לו: לרדת מהארץ ולהתחיל חיים חדשים במדינה אחרת. בין היתר אזרחות אירופאית מאפשרת אחזקת שני דרכונים ללא צורך בוויתור על האזרחות הישראלית. אזרחים של מדינה אחרות יוכלו להצביע גם בישראל וגם בחו"ל ובכך להשפיע על עתידן של שתי מדינות שחשובות לאותו האדם.