רשלנות בבתי מלון

רשלנות בבתי מלון

התמקמתם במלון ואתם מוכנים להתחיל את החופשה המשפחתית שכה ציפיתם לה. הדבר היחיד שלא יכולתם לצפות הוא שבית המלון לא ידאג לבריאותכם ואתם תתקלו במקרה של רשלנות. בתי מלון הם מכונות משומנות ואדירות ממדים אשר לעיתים עושות שגיאות שיכולות לפגוע בחיי אדם ולגרום לאורחים לפציעות. אם חלילה נפצעתם או נחבלתם בעת שהייה במלון, יתכן כי מדובר ברשלנות ויש לכם מקום לתבוע פיצויים מבית המלון. מדובר בהליך משפטי שיכול להיות ארוך, אולם עוגמת הנפש שלכם על הרס הטיול המתוכנן והפגיעה הפיזית שספגתם בהחלט שווים את המאמץ.

רשלנות רפואית – חוסר תשומת לב שמסכן חיים

אין הגדרה אחידה וגנרית במקרים של רשלנות, אולם בעת שהייה בבתי המלון, עשויים להתרחש מקרים של פציעות או פגיעות שונות, בעקבותיהם ייתכן ותגיעו אל בית החולים. המקרים הללו, עשויים להיחשב כרשלנות, מה שיכול להוביל לתביעות נזיקין.

הנה כמה דוגמאות:

  1. בבריכת בית המלון – הצבה של שילוט חלקי מוסתר או לא ברור בנוגע לבריכה (גובה המים, אזהרות החלקה ומצילים ועוד). תשתיות בריכה לא תקינות או פגומות שעשוית לגרום לפציעה.
  2. בחדרי האירוח – פגמים ברשת החשמל יכולים לגרום לנזקים, בעיות מים או אמבטיה שגורמות להחלקה.
  3. אי הצבה של שילוט ברור במסדרונות יכול להקשות במקרי חירום על האורחים. למשל בעת הפסקת חשמל או שריפה והם עלולים להיפצע או להינזק בצורה רצינית יותר.
  4. מזון – אם אתם אלרגיים וחלילה טעמתם מזון מסוכן לכם, ייתכן ומדובר בעילה לתביעת רשלנות.

רשלנות בבית המלון נבחנת על ידי נסיבות מקרה פרטניות. בעת תביעת רשלנות גורמי החוק בוחנים את האירועים טרם המקרה ולאחריו, ואת תגובת בית המלון. אם חלילה בית המלון לא עשה כל שביכולתו על מנת למנוע את האירוע ייתכן כי חלה עליהם אחריות ובית המשפט יפסוק לטובתכם. אולם, חשוב לדעת כי לא כל אירוע מצער שמתחרש בבית המלון נחשב לרשלנות. לעיתים גם לאורחי המלון יש אחריות למקרים שמתרחשים במהלך החופשה.

הגשת תביעת נזיקין בגין המקרה

במקרה של רשלנות במהלך חופשה או טיול, חשוב לפעול מהרגע הראשון בצורה מאורגנת ומסודרת. עם התרחשות האירוע תעדו באופן מסודר על ידי צילום תמונות וסרטונים, עותקים מאשפוזים וביקורים אצל רופא, וחוות דעת שונות שאספתם במהלך האירועים. במקביל ניתן לציור קשר עם עורך דין מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, על מנת לערוך בירור ראשוני ולהחליט האם קיימת עילה לתביעה. עורך הדין ילווה אתכם בעת הכנת התיק והגשתו לבית המשפט. לאחר מכן בדיונים יעלו כל הסוגיות הבטיחותיות שאתם מאמינים שלא הוקפדו וגרמו לאירוע. עם בית המשפט ישתכנע כי אכן מדובר במקרה של רשלנות, תוכלו להיות זכאים לפיצוי כספי או סיוע רפואי מבית המלון על פי פסיקת השופט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *