איך מתלבשים לטיול מאתגר בשטח?

אחת הפעילויות שמשאירות את הזיכרונות היפים ביותר הם טיולי שטח. זהו תחום מאד מפותח בארץ שמתחיל כבר בבית הספר היסודי וממשיך אצל רבים למשל כל החיים. במהלך שנות החטיבה והתיכון, טיולי השטח, כלומר הטיולים השנתיים, הם האירועים להם מחכים בכליון עיניים במשך כל השנה. בכדי להעביר את הטיול בכיף צריך להצטייד בצורה נכונה. לא מדובר על ציוד מסובך או יקר מאד. במאמר הזה נסקור את הציוד ההכרחי במסגרת טיול שטח לנגב, לגליל, לגולן או לכל מקום אחר.

טיולי שטח – ביגוד נכון עושה את ההבדל

בטיולי שטח אנחנו נמצאים במשך שעות על הרגליים. משום כך, נכון להשקיע במכנסיים ייעודיים לכך. מכנסי דגמ"ח מעוצבים לגברים או לנשים יבטיחו שאתם תלכו בקלות על ידי נידוף של הזיעה ושמירה על טמפרטורה ולחות ברמות נמוכות. מכנסיים אלו יהיו גם בטיחותיים ויספקו הגנה מפני שפשופים וגם נגד התקלות בנחשים או עקרבים. הכיסים הנוחים של הדגמ"ח שימושיים ביותר כאשר ניתן להשתמש בהם בשביל להחזיק את הטלפון הנייד, אולר, מצפן ואפילו חטיפי אנרגיה.

חשוב להצטייד בנעליים גבוהות ונוחות להליכה. נעליים גבוהות מספקות לא רק הגנה מזוחלים שונים, אלא גם יציבה נכונה. זה מונע עיקום לא רצוי של הקרסול שנובע משילוב של צעד במיקום לא נכון ועייפות. נעלי הליכה חשוב למדוד ולהשוות טוב טוב לפני שמחליטים על הרכישה.

חולצת טריקו מבד איכותי ונושם יכולה לעשות את כל ההבדל בין הרגשה נעימה של מאמץ לבין הזעה והרגשה לא נעימה שנובעת מחום ולחות שלא מצליחים להשתחרר מהגוף.

על הראש אנחנו כמובן חייבים לחבוש כובע. רצוי להשקיע בכובע טיולים רחב שוליים. זה ישפר את היכולת של פלג הגוף העליון לצנן את עצמו וכמובן יגן על הפנים, הצוואר ואפילו הכתפיים מפני השמש.

ציוד לטיול שטח

ציוד נוסף שחשוב לקחת

מעבר לביגוד, חשוב לקחת מים בכמות מספקת. אנחנו ממליצים בחום שלפחות חלק מהמים יילקחו בתיק גב ייעודי הכולל שקית מים וקשית, ממש כמו של ספורטאים. זה יבטיח לכם נגישות טובה למים – דבר שיגרום לשתייה של כמויות קטנות אבל באופן רציף – דבר שמומלץ לעשות.

עוד מומלץ לקחת חטיפי אנרגיה שמכילים גם מינרלים שונים. ניתן לקחת גם בננות או תמרים למשל שמספקים מקור אנרגיה זמין לגוף.

חשוב להצטייד בערכת עזרה ראשונה מאובזרת וקלה. כמו כן, חשוב להצטייד בסוללה לטלפון חיצונית טעונה אותה נשמור רק למקרה חירום.

טיולי שטח הם פעילות נהדרת שמשלבת פעילות גופנית, תרבותית וחברתית. כמו בכל סוג של פעילות, גם כאן קיים ציוד ייעודי רב שניתן לרכוש. לדעתנו, חשוב להקפיד על פרטי הציוד שציינו כאשר היתר נתון לשיקול דעת ולרכישה במועד מאוחר יותר, לטיולים עוד יותר מאתגרים בהם תשתתפו.