איפה משתלם יותר לנפוש? בארץ או בחו"ל?

האם באמת כדאי ומשתלם יותר לצאת לחופשה בחו"ל ולא בארץ? רבים הישראלים שטוענים כי חופשה בחו"ל תהיה זולה ומשתלמת יותר. ואכן, ישנם מקרים שחופשה מעבר לים, תעלה פחות מזאת שבארץ. אבל איפה משתלם לנפוש? הנה רשימה השוואתית:

מי שמחפש חופשה בארץ, מחפש בדרך כלל חבילות נופש משפחתיות, מזמין צימר זוגי או חדר במלון. זאת בעיקר באזור הצפון, הדרום ואף בהרי ירושלים וערי המרכז. בכך למשל אפשר לבחון מחירי חופשה באתרי אינטרנט של מלונות מוכרים, כמו ישרוטל, פתאל ודן ולהשוות בין מחירים.

חופשה משפחתית

החופשות המשפחתיות מתרחשות בדרך כלל בחופשת הקיץ הגדולה ובחופשות החגים, בעוד ששבוע או עשרה ימים באילת עם 4 ילדים – יעלו בסביבות ה 14,000 שקלים כולל טיסה אל היעד. לעומת זאת: חופשה משפחתית באיים בחו"ל, בהם מלונות ובקתות אירוח, כמו מלונות בתאילנד – תעלה (כולל טיסות עבור 2 נוסעים) בעלות ממוצעת של 15,000 שקלים – זאת תלוי ברמת המלון וסוג הטיסה. בכל מקרה, אם נשווה חופשה של עשרה ימים באילת לחופשה של שבועיים בתאילנד, המחיר יהיה בדרך כלל זהה.

חופשה משפחתית

חופשות זוגיות

מלבד משפחות עמוסות ילדים, ישנם גם זוגות שמחפשים יעד לחופשה רומנטית. בכך למשל, מחיר של סופ"ש בצימר בצפון עלול להגיע לממוצע של 2,000 שקלים לשני לילות בלבד. לעומת זאת, דיל לאמסטרדם יכול להיות משתלם יותר, זאת בשל חברות נופש המציעות חופשה רומנטית קצרה (שלושה לילות בדרך כלל) במחיר של 550 אירו לזוג, כולל טיסה. בכך מדובר במחיר של חופשה קצת יותר יקרה מזאת של הצפון, אך גם יותר ארוכה. (ובואו: כמה שהצפון יפה, עדיין מדובר בחופשה באמסטרדם הקסומה).

הכול תלוי בעונה

חשוב לדעת שהוזלה משמעותית במחירי טיסות ומלונות, מתרחשת בעונות היודעות כ"אוף סיזן". עונות קרות במיוחד או כאלה שאינן מתרחשות בחופשות החגים או בחופשות הקיץ. בכך למשל, ניתן להנות מחופשה זוגית בנאפולי שבאיטליה, בעלות של 6,000 שקלים בלבד, עם דיל שכולל טיסה, מלון ורכב. בכך, אפשר להגיע אל יעדים מרתקים כמו נאפולי, באטומי, גיאורגיה ושאר יעדים. צימרים בארץ, יוזילו גם כן את המחירים לקראת סוף עונת התיירות, בעוד שהנחה משמעותית תתאפשר עבור מי שישכור צימר באמצע השבוע.

קרוב רחוק…

אם תבחרו יעד קרוב לחופשה שלכם, תוכלו להנות מדילים טובים במיוחד. זאת בקפריסין, באתונה ואפילו בבודפשט! חבילת נופש עבור משפחה של 4 ילדים ושני מבוגרים ליעד קרוב – תגיע למחיר של 8,500 שקלים בממוצע, זאת עבור מלון על בסיס חצי פנסיון וטיסה ישירה.

מי שירצה להגיע עם המשפחה למלון במרכז הארץ, ייפרד מ 600 שקלים לפחות עבור לילה –  זאת במלונות המתאימים למשפחות ומציעים אירוח על בסיס חצי פנסיון.

אז מה עדיף? חופשה בארץ או בחו"ל?

חשוב לדעת כי ההחלטה חייבת להיות לא רק כלכלית, אלא גם רגשית. אם אתם מרגישים שהגיע הזמן 'להרים עוגן' – חופשה בחו"ל תהיה מדהימה ותפתח את האופקים. אם אתם מרגישים שצריך לחקור קצת יותר את הארץ – תוכלו לצאת לחופשה בצפון, בדרום ואפילו לחופשה אורבאנית בערי המרכז. אז זה הזמן לברר, להשוות ולהזמין.